ביטוח השכרת רכב – כל מה שצריך לדעת

לפעמים, חוסר תשומת לב לעניינים קטנים, כביכול, עלול לעלות ביוקר. תחשבו, למשל, על ביטוח רפואי בחו"ל. שכחתם לבטח? שברתם רגל? תשלמו על זה הרבה מאוד זמן. גם בענייני ביטוח השכרת רכב חשוב לשים לב לפרטים הקטנים.

לשמחת כולנו, בניגוד לביטוח רפואי בחו"ל, בתחום ביטוח השכרת רכב, דואגות החברות לעצמן ואינן מאפשרות השכרת רכב ללא ביטוח הכולל את כל המרכיבים הקיימים בישראל – חובה, צד ג' ומקיף. ככה שאתם מכוסים מכל הבחינות – אם גרמתם נזק לאדם או רכב אחר, אם גרמתם נזק לרכוש, או אם נהג אחר גרם נזק לרכב שלכם. כמובן שגם במקרה של גניבת הרכב, אתם מכוסים.

ביטוח השכרת רכב הוא תחום שבו אתם כצרכנים צריכים לשים את תשומת ליבכם לשלושה פרמטרים. ראשית, מחיר הביטוח. לעיתים ינסו לפתות אתכם במחיר השכרה נמוך, אך הוא ילווה למחיר ביטוח גבוה, ש"יקזז" את המחיר הנמוך. שימו לב לעניין זה. גם מחיר נמוך מדיי, חייב להדליק אצלכם נורה אדומה.

נקודה שנייה היא מחיר ההשתתפות העצמית. אמנם כל ביטוח השכרת רכב כולל, כאמור, את כל סוגי הביטוח, אבל שלא תטעו – גובה ההשתתפות העצמית במקרה של תאונה שונה מחברה לחברה ומרכב לרכב. ישנם לא מעט סיפורים על אנשים שלא ידעו, ונאלצו להיפרד מעשרות אלפי שקלים עקב תאונה או גניבה, וזאת למרות שהיו מבוטחים.

נקודה שלישית היא האותיות הקטנות. שימו לב לכל הפרטים בחוזה ביטוח של חברת השכרת רכב. באילו מקרים מופעל הביטוח ובאלו לא? האם בכל מקרה יש השתתפות עצמית? מה לגבי פריצה לרכב? נזק לשמשות? פנצ'ר? שירות תיקונים? עבירות חנייה? יש הרבה פרטים, כדאי מאוד שתהיו ערניים לכולם. שימו לב להבדלים בין רכבים שונים – ג'יפים לעומת רכבי מיני, למשל, זה הבדל של שמיים וארץ.

השכרת רכב היא בהחלט צעד חכם במקרים רבים בהם אחזקת רכב אינה כדאית, או שנסיעה ספציפית עדיפה עם רכב שכור. אבל חשוב לא לזלזל בעניין הביטוח. עוד כמה שקלים, עוד כמה דקות של קריאת חוזה, ותוכלו להיות הרבה יותר רגועים. סעו בזהירות.

תחת קטגוריית: • השכרת רכב   

קצת על המחבר:RSSתגובות (0)

מעקב קישורים חוזרים

השאר תגובה
אם תרצה תמונה שתפורסם עם התגובה, לך לגראואטר.