מתי כדאי לרכוש ביטוח בריאות פרטי?

מדינת ישראל היא מדינה נאורה בכל מה שקשור לבריאות וזאת משום שכאן ניתן לקבל טיפולים רפואיים בכל עת וזאת ללא שום קשר למצב משפחתי, לאום או מעמד.

מדובר כמובן על טיפולים מצילי חיים ועל טיפולי חירום. כמו כן, מדובר על שירותים בסיסיים כגון ביקור אצל רופאים, בדיקות מעבדה וכל אותם הטיפולים בהם אנו משתמשים ביום יום. אך מה קורה כאשר אנו נמצאים במצב בריאותי מורכב כמו למשל מחלה קשה? פעמים רבות אין עליהן כיסוי מטעם ביטוח הבריאות הממלכתי וכאן נכנס לתמונה ביטוח הבריאות המשלים של קופות החולים. ביטוח זה מעניק הרחבות נוספות כגון סל היריון וטיפולים רבים אך שוב, גם כאן אנו יכולים לראות כי כשזה מגיע לטיפולים מורכבים באמת יש צורך בביטוח מורחב באמת.

מדוע מומלץ כיום לעשות ביטוח פרטי?

טיפולים בחו"ל יקרים במיוחד וזאת בעיקר כשמדובר בניתוחים מורכבים כגון השתלות איברים. בארץ, אתם יכולים להיכנס לרשימה שחורה של ממתינים ולחכות עד שתיפול בידכם ההזדמנות לקבל איבר מציל חיים אך בחו"ל התמונה שונה ולכן אנשים רבים ממהרים לעבור שם את הטיפול. בחו"ל תרומת האיברים נפוצה במיוחד והסיכויים לקבל שם איבר גדולים בהרבה.

מבחינת תרופות יש לציין כי הביטוחים הפרטיים הם הפיתרון האולטימטיבי לסל התרופות המצומצם במדינתנו. עם כל הכבוד לכך ששמונים ושלושה תרופות אכן נמצאות בסל הבריאות אנו יכולים לראות כי אנשים רבים מוצאים עצמם ללא היכולת לשלם על תרופות מצילות חיים שאינן בסל הבריאות.

ביטוח בריאות פרטי אינו מתנה לכם על אילו תרופות אתם כן מקבלים כיסוי ועל אילו לא, הביטוח מכסה על כל סוג של תרופה לה תזדקקו ועד לכיסוי שנקבע מראש. זאת אומרת שאם הכיסוי הוא ארבע מיליון שש מאות אזי חברת הביטוח תכסה על הוצאות התרופות עד לסכום זה.

כיצד תבחרו חברת ביטוח?

בחירת חברת ביטוח היא לא עניין פשוט כמו שאנשים רבים חושבים, יש לבחירה זו השלכות רבות שכן הסכומים אותם תשלמו הם קבועים ולאורך כל החיים. כמובן שהמחשבה הראשונית היא שאין לחסוך בתחום זה אך רצוי להבין שחברות ביטוח מסוימות גובות יותר כספים מאחרות על אותה הפוליסה בדיוק – כולל התקרות.

אז מה בעצם עושה את ההבדל בין חברת ביטוח אחת לשנייה? שני נושאים עיקריים : האחד הוא הגורמים השונים להעלאת הפרמיה והשני הוא סוג חברת הביטוח. בעניין הגורמים לעליית הפרמיה יש לציין כי חברות ביטוח מסוימות גובות מחירים גבוהים יותר על הרחבות מסוימות וחברות אחרות פחות.

בעניין סוג חברת הביטוח יש לציין כי חברות הביטוח הישיר זולות יותר מחברות הביטוח אשר פועלות באמצעות סוכנים וזאת לאור העובדה שהסוכנים גובים עמלות תיווך. כמו כן, יש להבין שלפעמים שווה לשלם את העמלה כדי לקבל יחס וטיפול אישי.

תחת קטגוריית: • השוואת מחירים   

קצת על המחבר:RSSתגובות (0)

מעקב קישורים חוזרים

השאר תגובה
אם תרצה תמונה שתפורסם עם התגובה, לך לגראואטר.