איך תדע מהו הביטוח הטוב ביותר בשבילך?

נכון לשנת 2013 ניתן לומר כי קיימים כל כך הרבה סוגי ביטוחים, מסלולים שונים, חברות ביטוח אשר מציעות מגוון הצעות אטרקטיביות וכיסויים עבור דברים אותם רוב האנשים אינם מכירים, עד כי קל מאוד ליפול אל תוך המלכודת הפנים היפות של סוכן הביטוח ולרכוש ביטוחים להם לא תמיד זקוקים. מאמר זה יגולל בפני הקוראים כיצד ניתן לבחור בביטוחים המתאימים ביותר המותאמים אישית ללקוח.

עולם שלם של ביטוחים

נכון להיום עולם הביטוחים כולל את תחום הביטוחים האלמנטאריים, ביטוחי הבריאות וביטוחי החיים. בכל סוג ביטוח מוצעים מסלולי ביטוח רבים אשר כוללים כיסויים מסוגים שונים. הצעד הראשון הוא לדעת אילו ביטוחים כלולים בכל קטגוריה ובהתאם כל אחד יוכל להחליט מהם הביטוחים הרלוונטיים לו. הצעד השני יהיה בחירת מסלול ביטוחי מתאים למצב והצעד השלישי יהיה חתימת חוזה ביטוחי אל מול חברת הביטוח או נציג חברת הביטוח, סוכן הביטוח. בנוסף, ישנן חברות ופורטלים שתפקידם לייעץ לאנשים לגבי תחומים שונים בחיים, אותם אין הם מכירים, כמו למשל יועצים בכיפה אשר ישמחו לספק לכל אחד תשובה על שאלה הקשורה אל ביטוחים.

סוגים שונים של ביטוחים

  • ביטוחים אלמנטאריים- ביטוח אלמנטרי המכונה גם ביטוח כללי כולל את כל הביטוחים הנוגעים לרכוש. כאן יש לכלול את כל ביטוחי הרכב (חובה, מקיף, צד ג'), ביטוחי דירה (ביטוח מבנה, ביטוח תכולה), ביטוחים ימיים, ביטוחים אוויריים (כל סוגי כלי הטיס) וכן ביטוחי נסיעות ליעדים שונים בחו"ל.
  • ביטוחי בריאות- כאן מדובר על ביטוחים שעיקרם כיסויים בגין בעיות ופתרונות רפואיים שונים. ביטוחים אלו בדרך כלל מוצעים במסלולים שונים וכוללים חוות דעת של רופאים, סל תרופות, ניתוחים, השתלות וטיפולים שונים. בקטגוריית ביטוחי הבריאות מוצעים גם ביטוחי שיניים וביטוחים סיעודיים.
  • ביטוח חיים- המטרה של ביטוח חיים הוא להקנות לאותו אדם אשר רכש אותו הגנה במקרה בו הוא חווה מצב שבו הוא אינו יכול לפרנס את המשפחה או מצב בו הוא חס וחלילה נפטר. כל ביטוח כולל סכום שונה של כסף כפי שסוכם בחוזה ההתקשרות ובגיל פרישה (חייב להיות מצוין בחוזה ההתקשרות) סכום הכסף משתחרר.

בחירה נכונה- חשוב לקחת בחשבון

  • ביטוחי חובה- יש לברר מהם ביטוחי החובה אותם המדינה מחייבת לעשות, כמו למשל ביטוח חובה לרכב. כאן לא צריך להפעיל שיקול אלא לרכוש את הביטוח.
  • ביטוחי חיים- נכון להיום חשוב כי כל אדם שלו משפחה או זוגיות ממוסדת ירכוש ביטוח חיים וזאת על מנת שמשפחתו לא תיקלע למצב של מצוקה במקרה של חס וחלילה פטירה או אי יכולת לפרנס את המשפחה משום נכות כלשהי. לכן, ביטוח זה גם צריך להיכלל בחשבון.
  • סוגים שונים של ביטוחי רשות- כאן חשוב מאוד לקחת בחשבון כי ישנם סוגים שונים של ביטוחים והחשוב ביותר הוא לחשוב על המצב הגרוע ביותר והאם תהיה לאותו אדם היכולת לשלם עבור הנזק או הבעיה הרפואית. אם התשובה היא שלילית מומלץ לרכוש את הביטוח. אם התשובה חיובית, ניתן לוותר על העניין.

תחת קטגוריית: • השוואת מחירים   

קצת על המחבר:RSSתגובות (0)

מעקב קישורים חוזרים

לא ניתן להגיב.