ביטוח- ישיר או סוכן?

ביטוח הוא חוזה חוקי שמטרתו לספק הגנה פיננסית במקרים שונים. בביטוח הלקוח תמיד ישלם סכום חודשי לאותה חברה אשר מבטיחה לבטח אותו מפני סיכונים שונים.

סוגים שונים של ביטוחים

  • ביטוח חיים- כאן מדובר על ביטוח אשר מבטיח כי במקרה שבו יתרחש מקרה פטירה של הלקוח המשפחה שלו או כל מוטב אחר אותו רשם בעת חתימת הפוליסה יקבלו סכום מסוים של כסף. חשוב לדעת כי בביטוח חיים נקבע גיל מסוים שאם המבוטח מגיע אליו, משתחררים לו סכומי הכסף המובטחים.
  • ביטוחי בריאות- כאן מדובר על ביטוחים בגין מקרים רפואיים מסוימים. מקרים אלו יכולים לכלול ניתוחים, השתלות, טיפולים שונים ועוד. כל חברת ביטוח מגדירה סוגים שונים של ביטוחי בריאות אשר כוללים מצבים שונים.
  • ביטוח אלמנטארי- כאן מדובר על ביטוחים כלליים, בדרך כלל ביטוחי רכוש. במסגרת ביטוחים אלו נכללים ביטוחי רכב, ביטוח שכולל מקרים של תאונות אישיות, ביטוחי דירה, משכנתא ועוד.

ביטוח ישיר או סוכן אישי

נכון להיום כל אחד יכול לבחור באם לעשות ביטוח ישיר ולוותר על עמלת הסוכן האישי או לבחור בשיטה הקלאסית של הביטוחים אשר נעשית על ידי סוכן ביטוח. יש כאלו הטוענים כי ביטוח ישיר מבטיח עלות קטנה יותר וזאת משום חסכון בעמלת סוכן, אך דבר זה אינו בהכרח נכון. חשוב לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

  • ביטוח ישיר- הביטוח נעשה באמצעות האינטרנט או הטלפון ישירות מול הלקוח והפוליסה נשלחת בדואר הביתה. במקרה של תביעות הלקוח הוא זה שאחראי לקבץ את כל הטפסים החיוניים ולהגיש את התביעה לחברת הביטוח.
  • ביטוח רגיל- כאן הביטוח נעשה על ידי סוכן ביטוח. הוא זה שמגיע אליכם מציג בפניכם את הפוליסה המתאימה ביותר לצרכים שלכם. מסביר לכם כל סעיף בפוליסה. יוצר איתכם קשר מדי תקופה וכן במקרה של תביעה אוסף עבורכם את כל הדרוש ומגיש את התביעה לסוכנות הביטוח.

תחת קטגוריית: • ביטוח חיים   

קצת על המחבר:RSSתגובות (0)

מעקב קישורים חוזרים

השאר תגובה
אם תרצה תמונה שתפורסם עם התגובה, לך לגראואטר.