השוואת ביטוח סיעודי

הבסיס של השוואת ביטוח סיעודי הוא הביטוח הכללי של ביטוח לאומי. תושבי ישראל בגיל פרישה הזקוקים לעזרה בביצוע פעולות יום יומית כגון התלבשות ורחצה זכאים לקצבת סיעוד מביטוח לאומי. קצבה זאת ניתנת לקשישים אשר גרים בקהילה או בדיור מוגן ולא בבית אבות מוסדי.
הגמלה מגיעה למי שמשתכר עד תקרה מסוימת. היא לא מיועדת רק לבעלי הכנסה נמוכה אך לבעלי הכנסה גבוהה מאוד אין זכאות לקבל את גמלה. הביטוח הלאומי בודק מי זכאי לגמלת סיעוד. אחות מטעם הביטוח הלאומי מגיעה לביתו של מבקש הגמלה ועורכת לו מבחן תלות שבודק כמה פעולות מתוך הפעולות הנבדקות האדם יכול לבצע או לא יכול לבצע. ניתן לקבל כ 10 שעות טיפול שבועיות או 16 שעות שבועיות או 18 שעות שבועיות למי שתלוי בזולת באופן מוחלט. הפעולות הנבדקות הן יכולת להתלבש להתרחץ, לטפל בהפרשות, לאכול, ללכת בבית או מצב בו מבחינה פסיכו-גריאטרית האדם לא מסוגל להבין ולטפל בעצמו.

מי שמוכרז כזכאי יהיה זכאי לטיפול מטפלת, למוצרי ספיגה, לשירותי כביסה, וללחצן מצוקה. מי שיש לו גמלה מקסימאלית יכול לקבל אותה לא רק בשעות טיפול אלא גם בשווה כסף ויש ערים שגם גמלה מופחתת מזכה בחלופת כסף כגון טבריה עכו נהרייה בצפון, רמת גן בני ברק במרכז הארץ וכן בערים ירושלים אשדוד ואשקלון.

השוואת ביטוח סיעודי פרטי.
ביטוח סיעודי משלים של קופות החולים או חברות ביטוח פרטיות למיניהן מקנה פיצוי כספי ולא שעות טיפול, כמובן כי צריך להראות לחברת הביטוח כי הסכום מושקע בשעות טיפול סיעודי. במבחן שאליו שולחות הקופות רופא מטעמן צריך להוכיח שאינך יכול לבצע לפחות 3 מתוך 6 פעולות נבדקות שהן קימה, שכיבה, התלבשות והתפשטות, רחצה, אוכל ושתייה שליטה על סוגרים ויכולת להסתובב בבית. הזכאות לגמלת סיעוד בביטוחים הפרטיים היא קשה יותר להשגה יש צורך להוכיח חוסר מסוגלות לבצע יותר פעולות אך בביטוח הפרטי זכאים לשווה כסף ולא רק לביקורים של מטפל.

בדיקת רופא של חברת הביטוח
יצוין כי רופא מטעם חברת ביטוח אשר מגיע לבדוק אתכם לצורך בדיקת זכאותכם לגמלת סיעוד הוא עובד של חברת הביטוח ומחויב קודם כול לה ולכן הוא מנסה להוכיח שאתם מסוגלים לבצע לעתים יותר ממה שאתם מסוגלים ומנסה לעתים להוכיח  שאתם בעצם יכולים לבצע כול מיני פעולות פיזיות, בדיוק כמו שעושים במכון כושר חיפה עם מאמן כושר.

התוצאה היא שרק מקרים באמת חמורים נמצאים זכאים לקצבת סיעוד בביטוח הסיעודי הפרטי. כך שאתם עורכים השוואת ביטוח סיעודי עליכם לחשוב על כול הפרטים ולהחליט על פי השוואת ביטוח סיעודי אם אתם מסתפקים בביטוח של הביטוח הלאומי או רוכשים גם ביטוח פרטי. אם הודיעו לכם כי אינכם זכאים לקצבת סיעוד ניתן לערער על החלטת חברת הביטוח,להציג חוות דעת של מומחה מטעמכם ולהיאבק בהחלטת חברת הביטוח.

המאמר נכתב באדיבות עמית שקד

תחת קטגוריית: • השוואת מחירים   

קצת על המחבר:RSSתגובות (0)

מעקב קישורים חוזרים

לא ניתן להגיב.