ביטוח תכשיטים

עם השנים הוצאתם ממיטב כספיכם וחגגתם אירועים מיוחדים עם רכישה של תכשיטים יקרי ערך
כמו למשל טבעות יהלומים וצמידים מקושטים במיטב אבני החן היוקרתיות. תכשיטים אליהם פיתחתם גם תחושות סנטימנטליות. בעקבות כך החלטתם כי חשוב לשמור על אותם תכשיטים ולבצע ביטוח עבורם , השלב הבא הינו לברר אלו הצעות אתם יכולים לקבל עבור פוליסת ביטוח לתכשיטים.

מה מכסה ביטוח התכשיטים?
כאשר מבצעים ביטוח של תכולה של דירה ישנם ביטוחים בשם מקיף או מורחב וכוללים כיסוי בסיסי עבור נזקים של אש, נזקים בשל גנבה, נזקים בשל פריצה או שוד, נזקים בשל התפוצצות ונזקים שאירעו בשל שיטפון ונזקי טבע אחרים.

ביטוח מקיף ותכשיטים
הביטוח הנ"ל מכסה גם את התכשיטים רק במקרים בהם הנזקים נוצרו כתוצאה מנזקי אש, גניבה, פריצה לבית ושוד, תוך מגבלות מסוימות. בסך הכל התכשיטים מבוטחים עד עשרה אחוזים מן הערך של תכולת הדירה. ניתן לבצע הערכה של התכשיטים במקרה שבו ערך התכשיטים גבוה מהערך של עשרה אחוזים, את ההערכה ניתן לבצע עם סוקר של חברת הביטוח או בעזרת צורף באופן פרטי.

ביטוח מורחב ותכשיטים
ביטוח מסוג זה מבצע הרחבה של הביטוח עבור התכשיטים גם כאשר עונדים אותם או נושאים אותם מחוץ לדירה, במקרים של אובדן, שוד או גניבה. על מנת לקבל ביטוח תכשיטים מסוג זה חובה לבצע הערכה באופן מקצועי של התכשיטים. אם ביצעתם ביטוח מסוג זה, הוא לא יהיה תקף במידה והגניבה של התכשיטים בוצעה מן הדירה והיא אינה ממוגנת לפי הדרישות של חברת הביטוח עם פלדלת ואזעקה.

הערכה של סוקר או צורף
תמיד כאשר רוכשים תכשיט ממקור אמין, תימסר לקונה גם תעודה אשר בה מצוין השווי של אותו תכשיט. במידה וקיימים תכשיטים אשר עבורם אין תעודה של הערכת שווי, ניתן לקבל את הערכה זו על ידי פניה לגורם מקצועי כמו צורף, תמורת תשלום. כאשר מבצעים ביטוח תכולה של הבית, ניתן לציין כי יש צורך בהערכה נוספת של התכשיטים וכך באותה ההזדמנות ניתן לקבל הערכה שלרוב הינה בחינם.

שמירה של התכשיטים בבית
אם יש לכם תכשיטים בעלי ערך כספי גבוה דוגמת טבעת אירוסין, כדאי מאוד לשמור עליהם בצורה שתגן עליהם באופן הולם כמו לשים אותם בכספת. פעולה זו לא תימנע לגמרי את הגניבה של התכשיטים אבל תוריד את ההסתברות של הגניבה שלהם ממקום שקשה למצוא וקשה לפתוח לרמה נמוכה ביותר.

מה עושים במקרה של גנבת התכשיטים
מרימים טלפון אל חברת הביטוח על מנת להודיע לסוכן. להתקשר אל המשטרה ולמסור הודעה בדבר גניבת תכשיטים, אישור זה נדרש עבור חברת הביטוח. יש להעביר את הודעת הגנבה אל סוכן הביטוח. יש להעביר לסוכן הביטוח את הערכת השווי של התכשיטים שנגנבו. אם נשלח חוקר מטעם חברת הביטוח יש לוודא כי אכן מדובר בנציג מטעם חברת הביטוח ולבקש תעודה מזהה.

תחת קטגוריית: • ביטוח תכולה   

קצת על המחבר:RSSתגובות (0)

מעקב קישורים חוזרים

לא ניתן להגיב.