יחי הטכנולוגיה

קשה לדמיין את זה, אבל עד לפני קצת פחות משני עשורים החיים על כדור הארץ היו שונים בתכלית. אנשים היו קמים מהספה והולכים אל הירקן ולמכלת כדי לחדש את מלאי הקניות בבית, מתקשרים אל מוקד קופת החולים כדי לקבוע תור ואפילו- תאמינו או לא- מדברים עם סוכן ביטוח כדי לעשות ביטוח לרכב. היום?

הרשת האלחוטית והחידושים המדהימים באבטחת מידע, הנגישות של הסמטרפונים והאייפדים ובעיקר הטכנו פוביה שהולכת ודועכת בקרב כל האוכלוסיות- הופכות את החיים שלנו למהירים, יעילים ונעימים הרבה יותר.

מקרה ביטוח
בואו ניקח לדוגמה את עולם ביטוח הרכב. עד לא מזמן התנהלות הדברים הייתה אחת: אתה מביט בתאריך על לוח שנה עברי או לועזי התלוי לך ליד המקרר ומגלה כי עומד להיגמר לך הביטוח. מרים טלפון אל הסוכן ביטוח שלך ואומר לו- כך וכך, צריך לחדש. בזה נגמר העסק שלך. הסוכן היה בודק לך את שלל הביטוחים המוצעים בשוק ומצלצל אליך עם תוצאות, מחתים אותך ונגמר העניין. בעצם, היית לגמרי תלוי בחסדיו של הסוכן. הדבר יצר בעייתיות מסוימת כיוון שסוכנים מסוימים עבדו יותר עם סוכנויות מסוימות מאשר אחרות, לא בדקו את שלל ההצעות שבשוק אלא את אותן 2-3 חברות עמן עבדו וכולי. גם כיום קיימים סוכנים והשימוש בשירותיהם מומלץ בהחלט- אך אין שום צורך לגשת אליהם חסר כל מידע או ללא הבנה. עכשיו בעת הגעת התאריך על לוח שנה עברי או לועזי- גש אתה לעשות השוואת מחירי ביטוח ואז היעזר בסוכן.

שותף ולא מובל
ההבדל המהותי בין מי שמבין את המחירים ואת ההצעות השונות לבין זה שלא הוא גדול. הביטוח הוא סוג של שירות שאתה רוכש, שירות שעד לא מזמן היית מודר מלהבין אותו, מלסקור אותו ולעשות לו השוואת מחירים בעצמך. כיום, עם הטכנולוגיה המדהימה אתרי אינטרנט שונים ורבים מאפשרים לעשות השוואת מחירי ביטוח בלחיצת כפתור ממש וללא שום עכבות. סוכן הביטוח יוכל להסביר לך את הדקויות של הביטוחים ויחד תגיעו להחלטה מושכלת ומוערכת טוב יותר, וכמובן, תחוש שליטה גדולה יותר על כל העניין. השוואת מחירי ביטוח באינטרנט גם עושה לך עבודה מקיפה יותר- שכן היא לוקחת בחשבון חברות ביטוח רבות מאד ולא רק אותן עמן מורגל לעבוד הסוכן.

עליה וקוץ בה
חשוב לציין כי למרות שיש הנגשה גדולה מאד בכל הנוגע לתשלומי הפרמיה של הביטוח ותוכנו, עדיין עדיף להשתמש בסוכן ביטוח עבור רכישת ביטוחים מורכבים. לדעת הסוכן צריך להיות גם משקל מבחינתך, בכל הנוגע לפרמיה. עדיף בהחלט ללכת עם סוכנות שהסוכן מכיר ועבד איתה בעבר, כי הוא ידע לספר לך אם חברה זו אמינה, עושה בעיות בעת מקרה הביטוח או מעכבת בירוקרטית. אבל ההחלטה בסופו של דבר צריכה להיות שלך וקל יותר לעשות אותה, כשהמידע נגיש לך ולא מסונן.

תחת קטגוריית: • השוואת מחירים   

קצת על המחבר:RSSתגובות (0)

מעקב קישורים חוזרים

לא ניתן להגיב.