ביטוח בריאות עם כיסוי לטיפולי שיניים

ביטוחי בריאות פרטיים יכולים להשלים ולהרחיב את הכיסוי הביטוחי שמציעות קופות החולים השונות, וביניהם, גם ביטוח שיניים.

למה לעשות ביטוח שיניים?
מומחים בתחום הביטוח ממליצים על רכישת ביטוח שיניים בטענה שבדיקות שגרתיות תקופתיות אצל רופא השיניים, שניתנות למבוטח בחינם, מבטיחות איתור של בעיות בפה בשלבים המוקדמים, מונעות התפתחות של ריקבון ודלקות חניכיים, וחוסכות כאבים וטיפולים יקרים.

טיפולי שיניים הם עסק לא זול כלל ועיקר, ובהחלט כדאי לבדוק את סוגי ביטוחי השיניים שמציע היום שוק הביטוח בישראל. באופן כללי, בתחום ביטוח השיניים ניתן למצוא שני סוגים עיקריים של ביטוחים: ביטוח שיניים משמר וביטוח שיניים משולב.

הביטוח המשמר אמור לכסות טיפולי שיניים שנחשבים לבסיסיים כמו: ניקוי אבנית, טיפול שורש, סתימת חורים בשיניים, עקירת שיניים, צילומי שיניים ומתן עזרה ראשונה.
ביטוח משולב מיועד למימון טיפולים מורכבים ויקרים יותר כמו בדיקות תקופתיות, שיקום הפה באמצעות גשר, כתרים או שיניים תותבות, ניתוח חניכיים וכד'. בנוסף, ניתן גם לרכוש ביטוח שיכסה את ההוצאות של השתלות שיניים ממוחשבות, רגילות ושל טיפול אורתודנטי לילדים.

כאמור, לפי אנשי הביטוח כיוון שבביטוח השיניים המשמר, המבוטח אינו משלם עבור הטיפולים – הדבר מדרבן את המטופלים לשמור על ניקיון הפה והשיניים, להגיע לבדיקות תקופתיות, לבצע ניקוי אבן וכדומה, ולהזדקק פחות לטיפולי שיניים מורכבים ויקרים.

תוכניות ביטוח למעסיקים
חברות ביטוח מציעות גם ביטוחי שיניים קבוצתיים שמיועדים לעובדים בארגונים ובחברות שונות ולבני משפחתם. פוליסה זו מאפשרת לעובד ולמשפחתו לקבל טיפולי שיניים שכוללים טיפולים מונעים (בדיקה, צילום, הסרת אבנית מהשיניים), משמרים (סתימות שונות), אנדודונטיים (טיפולי שורש), כירורגיים (עקירת שן, ניקוז מורסות ועוד), פריודונטיים (ניתוחי חניכיים), פרוטטיים (כתרים, מבנים, תותבות ושתלים), אורתודנטיים (יישור השיניים) וקבלת עזרה ראשונה בעת כאבים.

רוב חברות הביטוח יאפשרו למבוטח לפנות לרופא שיניים שמוסמך בישראל לעסוק במקצוע זה. המבוטח יקבל החזר כספי בהתאם לסוג הביטוח שבידו.

על ביטוח שיניים ברשת האינטרנט
באתרי האינטרנט של חברות הביטוח השונות אפשר למצוא מידע על תוכניות הביטוח השונות, את הטפסים הרלוונטיים להגשת תביעה, הנחיות כיצד להגיש תביעה ועוד. בנוסף, ניתן למצוא באינטרנט אתרים שיערכו עבורכם השוואה בין פוליסות שונות לביטוח שיניים. כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס קצר ללא התחייבות וללא תשלום, ולקבל הצעות מחברות ביטוח בישראל בתחום ביטוח השיניים.

חברות ביטוח מעידות שהן שוקדות על פיתוחו של ענף ביטוח השיניים, ועוקבות אחר החידושים בתחום רפואת השיניים, כדי להתאים את פוליסת הביטוח לצרכים וליכולות הכספיות של המבוטחים השונים.

לסיכום, שלא כמו בביטוחים אחרים, שבהם הלקוח מבטח את עצמו כנגד סיכון כלשהו שאינו קיים בזמן ביצוע הביטוח, אולם עלול להתרחש בעתיד – בביטוח שיניים הלקוחות מחליטים לעיתים קרובות לעשות ביטוח שיניים כי הם עומדים לעבור טיפול שיניים יקר, כמו למשל השתלת שיניים – ולכן יש שמתייחסים לביטוח השיניים כמו אל תוכנית למימון הטיפול ולא כמו אל ביטוח.

תחת קטגוריית: • בריאות   

קצת על המחבר:RSSתגובות (0)

מעקב קישורים חוזרים

השאר תגובה
אם תרצה תמונה שתפורסם עם התגובה, לך לגראואטר.