ביטוח מקיף לרכב- למה זה כל כך חשוב ?

כולנו יודעים כי כאשר אנו קונים רכב חדש, חייבים לדאוג לביטוח חובה. לעומת זאת, רובינו חיים בתחושה האופטימית של "לי זה לא יקרה", ונוטים לוותר על ביטוח מקיף, בעיקר כאשר מדובר ברכב ישן או זול. לצערנו, במהלך שנת 2010 טיפלה משטרת ישראל בכמעט 15,000 מקרים של תאונות דרכים, ואם מוסיפים את העובדה כי בישראל נגנבים למעלה מ 30,000 כלי רכב בכל שנה, מגיעים למסקנה המתבקשת כי ביטוח מקיף לרכב הפרטי שלנו הוא בגדר כיסוי סיכון הכרחי.

הסבר על סוגי הביטוח העיקריים
כל רכב בישראל חייב על פי החוק להיות מכוסה ב "ביטוח חובה" – ביטוח בסיסי המכסה את הנזקים הרפואיים (בלבד) במקרה תאונה. הביטוח המכונה "צד ג" מהווה הרחבה המכסה נזקי רכוש שאנו עלולים לגרום לאחרים. הבעיה היא ששני סוגי ביטוח אלה לא יתנו החזר כספי למרבית מקרי התאונות – ע"מ להימנע מעוגמת הנפש ומההפסד הכספי העצום הנגרם אפילו בתאונת דרכים קלה יחסית, חובה לרכוש ביטוח מקיף לרכבים שבבעלותנו,

מה כולל ביטוח מקיף לרכב ?
ביטוח מקיף לרכב עבור ליסינג מימוני מכסה שורה ארוכה של נזקים העלולים להיגרם לרכבינו – נזקי תאונה, פגעי מזג אוויר, חבלות מסוגים שונים, גניבת מכשירי רדיו ושריפה. כמובן שביטוח מקיף כולל גם נזקי צד ג'- נזקים שנגרמו באשמתנו לרכב או לרכוש אחר, והוא היחיד הנותן לנו כיסוי במקרה של גניבת הרכב. יש לשים לב כי ביטוח הרכב, ככלל, תקף רק כאשר רישוי הרכב והנהג תקפים, ולא נהגנו תחת השפעת סמים או אלכוהול בשעת התאונה.

למה צריך לשים לב בעת רכישת ביטוח מקיף ?
בשוק ביטוחי הרכב קיימת תחרות עזה בין עשרות חברות ומאות סוכנויות מסוגים שונים. חשוב מאוד לבצע השוואת מחירים (ההפרשים יכולים להגיע לאלפי שקלים בשנה). לפני הרכישה יש לקרוא בעיון את פרטי הצעת המחיר – איזה כיסויים כלולים בו ואילו מקרים הוא אינו מכסה ( יש לעיין בתשומת לב באותיות הקטנות). חשוב לשים לב לסכום ההשתתפות העצמית, לכיסוי לנזקי שמשות ולכיסוי למקרה הצורך בגרירה או תיקון דרך. בכל מקרה, תוספת המחיר של פוליסת ביטוח לרכב היא קטנה יחסית, ונותנת לבעל הרכב שקט נפשי ופיצוי סביר במקרה של תאונת דרכים.

תחת קטגוריית: • השכרת רכב   

קצת על המחבר:RSSתגובות (0)

מעקב קישורים חוזרים

השאר תגובה
אם תרצה תמונה שתפורסם עם התגובה, לך לגראואטר.