ביטוח רכב משתלם

מידי שנה, אנחנו מוצאים את עצמנו במצב, בו אנחנו צריכים לחדש את ביטוח הרכב שלנו. אילו ביטוחים קיימים בשוק? וכיצד נבחר את ביטוח הרכב המשתלם ביותר עבורנו?

סוגי ביטוח רכב קיימים
על מנת לבחור את הביטוח המשתלם עבורנו, ראשית כדאי שנחליט אילו סוגי ביטוחים דרושים לנו. לשם כך כדאי שנערוך תחקיר מקיף בנושא בדיוק כמו שאנחנו עושים לפני בחירת אולם עבור חתונה קטנה או גדולה. במהלך התחקיר אנחנו יכולים לשים לב כי קיימים כיום בשוק שלושה סוגים עיקריים של ביטוח לרכב, הכוללים את ביטוח החובה, ביטוח צד ג' וביטוח המקיף.

ביטוח חובה, כשמו מחייב כל נהג בישראל, בעל רכב לעשות אותו, על פי חוק, בלעדיו לא תוכלו לנהוג ברכב. מטרתו של ביטוח החובה היא לדאוג לכיסויי הביטוח הבאים: ביטוח גופם של הנוסעים ברכב בו חל הביטוח, ביטוח הנהג לו שייך הביטוח וביטוח האנשים שנפגעו על ידי אותו רכב במהלך תאונה. ביטוח נוסף, שהחוק לא מחייב אותנו לרכוש אך הוא דיי מומלץ, הוא ביטוח צד ג'. ביטוח צד ג', מעניק לנו כיסוי במקרה ואנחנו אשמים בפגיעה של צד ג', אם זה בתאונה שהרסה את רכבו או פגעה בגופו.

הביטוח האחרון הוא ביטוח מקיף, גם הוא בדומה לביטוח צד ג', נחשב לביטוח רשות, אבל ביטוח דיי נדרש. ביטוח מקיף, מכסה אותנו בכל מקרה בו נקלענו לתאונה בו הרכב שפגענו נפגע או הרכב שלנו נפגע. ביטוח מקיף מכסה אותנו גם במקרה של גנבה, לכן אם רכשנו רכב חדש ויקר, רצוי מאוד שנשקיע סכום נוסף על ביטוח מקיף, על מנת לחסוך מאיתנו עוגמת נפש, במקרה של גנבה. יחד עם זאת, אם קיים ברשותנו רכב ישן, לרוב הביטוח המקיף יעלה לנו יותר מהרכב, לכן הוא ממש לא ישתלם לנו.

דרכים להוזלת המחיר
אחרי שהגענו למסקנה, אילו מבין הביטוחים הללו, אנחנו מעוניינים לרכוש עבור רכבנו, על פי צרכינו, חשוב שנערוך תחקיר וסקר שוק, בין שלל חברות הביטוח, על מנת למצוא את פוליסת הביטוח המשתלמת עבורנו. כיום אנחנו יכולים לערוך תחקיר וסקר שוק דיי בקלות, על כל נושא שבעולם, לא משנה אם מדובר בטיפולי רפואה משלימה או ביטוח לרכב.

במהלך התחקיר, כדאי שנברר בשלל פורומים ובלוגים, לגבי חברת ביטוח אמינה, על ידי שלל לקוחות, שיכולים להעניק לנו המלצות וטיפים לגבי החברות הקיימות. אחרי שקיבלנו המלצות, על חברות ביטוח אמינות ומשתלמות, חשוב שנערוך סקר שוק ונבחן אילו מבין החברות אכן מציאות לנו את הפוליסה עם התנאים הכי משתלמים. במהלך סקר השוק, חשוב לנו לשים לב אילו תנאים מועדפים מספקת לנו כל חברת ביטוח, בנוגע לתנאי השתתפות עצמית, גרירה, אסונות טבע, גניבה, תיקונים ועוד שלל דברים אחרים, שלרוב יכולים להטות את הכף בנוגע להחלטה הסופית שלנו.

תחת קטגוריית: • השוואת מחירים   

קצת על המחבר:RSSתגובות (0)

מעקב קישורים חוזרים

השאר תגובה
אם תרצה תמונה שתפורסם עם התגובה, לך לגראואטר.