ביטוח נסיעות לספורט אתגרי

טרקים בין נופים בתוליים, צניחה מעל הר געש, רפטינג סוער באמזונס, סקי מאתגר באלפים, רכיבה על פילים ואפילו נסיעה על גלגל ענק נחשבים לספורט אתגרי מבחינת חברות הביטוח. ספורט אתגרי, שמסכן אתכם ומגדיל את הסיכוי שתפגעו או תעברו תאונה. למה כדאי לנו להוסיף עוד כמה שקלים עבור ביטוח נסיעות לספורט אתגרי? ומה עלינו לבדוק לפני רכישת הביטוח?

מה ההבדל בין ביטוח נסיעות רגיל לביטוח נסיעות אתגרי?
ביטוח נסיעות לספורט אתגרי, שונה באופן מהותי מביטוח נסיעות רגיל. נתחיל בזה שביטוח נסיעות אתגרי הרבה יותר יקר, מביטוח נסיעות רגיל. הדבר נובע בעיקר משלל תוספות, שאינן כלולות בביטוח הנסיעות הסטנדרטי. ביטוח הנסיעות הסטנדרטי, כולל סעיפים מאוד בסיסים, שלרוב לא מעניקים לנו כיסוי מלא, עבור מגוון פעילויות אתגריות אותם אנחנו מתכננים לבצע במהלך הנסיעה לחוץ לארץ.

לרוב מדובר בתוספות הכוללות חילוץ ופינוי על ידי צוות הצלה, אשפוז בבית חולים, ניתוח, טיסה לארץ במקרה חירום, טיפול של רופא במקרה של פציעה, תרופות ייחודיות ועוד שלל סעיפים אחרים שאינם נמצאים לרוב בביטוח הרגיל. מכאן גם היוקר של הביטוח, חברות הביטוח רואות בספורט אתגרי בתור סיכון, שלרוב יעלה את הסיכוי למימוש הפוליסה ותביעה, מכאן בא הצורך לתוספת המחיר. אם אתם מתכוונים לבצע פעילות אתגרית כמו לימודי שייט, צניחה או רפטינג בחוץ לארץ, חשוב שלא תזלזלו בחייכם ותרכשו פוליסת ביטוח נסיעות, מיוחדת עבור ספורט אתגרי. משום שאם תעדיפו לרכוש ביטוח נסיעות רגיל, בגלל הרצון לחסוך כמה שקלים, לרוב תצטרכו לשלם הרבה יותר, במקרה וחס וחלילה תצטרכו לממש את הביטוח, משום שהביטוח שברשותכם פשוט לא יתקבל.

דגשים לרכישת ביטוח נסיעות לספורט אתגרי
כאשר אתם באים לרכוש ביטוח נסיעות לספורט אתגרי, אתם חייבים לשים לב לסעיפי הביטוח, על מנת לוודא שהוא מכסה אתכם מכל הצדדים. חשוב שתשימו לב על קיומם של סעיפים הנוגעים בחילוץ, פינוי ואשפוז, משום שאם הסעיפים האלה לא קיימים, במקרה הצורך לא תוכלו לממש אותם בגלל חוסר כיסוי. כך שתצטרכו להוציא הרבה כסף, על מנת לשלם עליהם באופן עצמאי. בנוסף לכך, לא כולם יודעים, אבל מבחינת הביטוח, גם שייט על גבי סירה, בנהר רגוע נחשב לספורט אתגרי. לכן גם אם אתם לא עומדים לבצע טרקים, אלה רק מסלולי טיול רגועים, כדאי שתכללו כמה סעיפים של ספורט אתגרי לכל מקרה, משום שביטוח הנסיעות הרגיל פשוט לא יכסה אתכם במקרה הצורך.

במהלך בדיקת סעיפי הביטוח, חשוב שתשימו לב לסעיפים מוזרים, סעיפים מתחכמים או סעיפים שנראים לכם כביכול תמימים. משום שחברות הביטוח נוהגת לשים כמה סעיפים, שיאפשרו להם במקרה הצורך למנוע את מימוש הפוליסה. חשוב מאוד לבצע תחקיר וסקר שוק, בין מגוון חברות הביטוח הקיימות, על מנת שתוכלו לרכוש פוליסת ביטוח לספורט אתגרי, אשר משתלמת מבחינת התוכן ולא רק מבחינת המחיר.

תחת קטגוריית: • ביטוח חיים   

קצת על המחבר:RSSתגובות (0)

מעקב קישורים חוזרים

השאר תגובה
אם תרצה תמונה שתפורסם עם התגובה, לך לגראואטר.