ביטוח חיים – המסלולים השונים המוצעים במסגרתו

ביטוח חיים, אחד הביטוחים החשובים ביותר, המוצעים על ידי חברות הביטוח השונות, נועד למקרים בהם המובטח נפטר בטרם הגיע לגיל הפרישה, כלומר מקרים של מוות מוקדם או לצרכי פנסיה. ביטוח חיים נועד בעיקר עבור שאריו ויורשיו של המבוטח, בני משפחתו, אלמנתו וילדיו, כדי להבטיח להם סכום כסף מתאים לאחר פטירתו, כדי שיוכלו להמשיך בהתנהלותם הכלכלית, ממש כפי שהייתה במידה והיה בעודו בחיים, דואג לכלכלה זו. מחירו של ביטוח חיים, גובה הפרמיה לתשלום, בה נדרש המבוטח, נקבעת בהתאם לכמה קריטריונים, כמו גילו של המבוטח, מצבו המשפחתי, מצב בריאותו, עיסוקו, מינו וכדומה. בהיותו מהווה מקור ההכנסה, ולעיתים היחיד, של בני משפחת המבוטח, ביטוח חיים חשוב במיוחד במקרים של אסונות ויכול לעזור לא מעט למשפחתו של המבוטח. קיימים סוגים שונים של מסלולי ביטוח חיים, הכוללים, כל אחד מהם, כיסויים שונים ותנאים שונים. אם כן, מהם מסלולי הביטוח ומה מציע כל אחד מהם? על כך, בכתבה הבאה.

המסלולים השונים

ככזה שנועד להעניק ביטחון לבני משפחתו של המבוטח או ליורשיו, במידה וילך לעולמו בטרם עת, ביטוח חיים הינו הכרחי ואף חשוב במיוחד. מלבד למקרי פטירה, ישנם מסלולים המאפשרים חסכון לקראת פסניה או ביטוח למקרים של אובדן כושר עבודה כתוצאה מתאונות שונות. המסלול הראשון, אותו מציע ביטוח חיים הינו ביטוח חיים המשלב גם תכנית חיסכון וכן ביטוח חיים במקרים של תאונות, נכות, אובדן כושר עבודה ועוד. מסלול אחר של ביטוח חיים הינו ביטוח ריסק. מסלול ביטוח זה מיועד למקרים של מוות, מקרים של תאונה, נכות, נזקי גוף שונים וכן אובדן כושר עבודה. ביטוח ריסק נועד להבטיח את בטחונה הכלכלי של משפחת המבוטח במידה וילך לעולמו בטרם עת. מסלול נוסף של ביטוח מסוג זה כולל ביטוח אובדן כושר עבודה. ביטוח זה נכנס לפועל במידה והמבוטח איבד את כושר עבודתו. בעזרת תשלום חודשי, אותו מקבל מחברת הביטוח, מפוצה המבוטח בגין פגיעה זו. וכמובן, המסלול המוכר לכולם, תכנית פנסיה, במסגרתה יכול המבוטח לשלב בין תכנית הפנסיה לביטוח ריסק.

סוגי הביטוחים

קיימים כמה סוגים של פוליסת ביטוח חיים, המוצעים לקהל הרחב. הסוג הראשון הינו ביטוח פרט. ביטוח מסוג זה מיועד לאדם הפרטי, וכולל במסגרתו גם ביטוח וגם תכנית חיסכון. סוג נוסף של ביטוח הינו ביטוח מנהלים, למשל, הנעשה הן על ידי העובדים והן על ידי מעבידיהם, המפרישים סכומי כסף קבועים לביטוח. ניתן למצוא גם פוליסה המיועדת לעצמאיים, המעוניינים לבטח את עצמם או אדם אחר. סוג נוסף של פוליסת ביטוח חיים הינה פוליסה קבוצתית. פוליסה זו נעשית על ידי המעסיק או על ידי ספק שירות כלשהו והיא ניתנת לתשלום או על ידי המעביד או על ידי העובד.

חשוב לדעת

אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח חיים, תדרשו בעת הרכישה להצהיר על מצבכם הבריאותי ולמלא שאלון מקיף, המתייחס למצב בריאותכם. הצהרה בריאותית זו הינה בגדר חובה בדרך כלל ונדרשת על ידי חברת הביטוח לכל המעוניין לרכוש ביטוח מסוג זה. קיימים מצבים בהם חברת הביטוח מבקשת מהמבוטח לעבור בדיקה רפואית, בהתאם למצבו הבריאותי (אם אינכם סובלים מבעיה רפואית כלשהי, סביר שלא תדרשו לעבור בדיקה זו). חשוב לזכור, מסירת פרטים שאינם נכונים, עשויה להביא לכדי ביטולו של ביטוח מסוג זה. ולכן, חובה להצהיר הצהרת אמת ולמסור את כל הפרטים הנדרשים.

 

תחת קטגוריית: • ביטוח חיים   

קצת על המחבר:RSSתגובות (0)

מעקב קישורים חוזרים

השאר תגובה
אם תרצה תמונה שתפורסם עם התגובה, לך לגראואטר.