ביטוח בריאות לחו"ל

אם אתם מתכננים נסיעה לחו"ל, מומלץ לכם לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. בין אם מדובר בנסיעה קצרה או ארוכה, נסיעה לצרכי עבודה או במסגרתה של חופשה משפחתית, חשוב שיהיה לכם ביטוח מסוג זה. אולם, ישנו ביטוח נוסף לנוסעים לחו"ל, והוא ביטוח בריאות לחו"ל. אם כן מהו ביטוח בריאות לחו"ל? במה שונה ביטוח בריאות לחו"ל מביטוח נסיעות לחו"ל ולמי כל אחד מהם מתאים? על כך, בכתבה הבאה: מהם ההבדלים בין ביטוח בריאות לחו"ל לביטוח נסיעות לחו"ל?

מהו ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות לחו"ל הינו ביטוח המיועד לכל המתכננים לצאת מהארץ, בין אם לנסיעה קצרה של מספר ימים ובין אם לטיול של כמה חודשים. מכיוון שביטוח הבריאות שלכם איננו תקף במהלך שהותכם בחו"ל, אתם נדרשים בביטוח מיוחד, ביטוח נסיעות לחו"ל. במסגרתו של ביטוח זה אתם זכאים למגוון של כיסויים שונים, הניתנים לכם בהתאם לאופי הטיול המתוכנן. למשל, במידה ואתם מתכננים טיול אתגרי במיוחד, הכולל פעילויות כמו קפיצת באנג'י, צניחה חופשית וכדומה, תוכלו לרכוש ביטוח זה, המציע כיסויים המותאמים במיוחד לטיול מסוג זה. בנוסף, במידה ואתם סובלים ממחלות כרוניות שונות, תדרשו לרכוש ביטוח נסיעות מיוחד, המתאים למצבים מסוג אלה. ביטוח נסיעות לחו"ל מציע לכם גם אפשרות לבטח את הכבודה שלכם, את הציוד שלכם. אם אתם מתכננים לקחת ציוד יקר, כמו מצלמה או מחשב נייד, או אפילו ציוד סקי, סביר שתרצו לבטח גם אותו. תוכלו לעשות זאת באמצעות הוספתו של הכיסוי המתאים. חשוב לזכור, במידה ואתם מבקשים להאריך את השהות שלכם בחו"ל, זכרו ליצור קשר עם חברת הביטוח שלכם לצורך הארכת תוקפו של הביטוח.

מהו ביטוח בריאות לחו"ל

ביטוח בריאות לחו"ל הינו ביטוח המיועד לישראלים המתכננים שהות ארוכה בחו"ל (שהות העולה על תקופה של שלושה חודשים). ביטוח בריאות לחו"ל מותאם במיוחד לצרכיהם השונים של ישראלים השוהים בחו"ל ומציע כיסויים מקיפים בעלויות משתלמות במיוחד, כמו טיפולים רפואיים נדרשים, תרופות, שירותים מיוחדים ועוד. אחד מיתרונותיו של ביטוח בריאות לחו"ל, הינו כי ביטוח זה מציע המשך טיפול בעת החזרה לארץ, במידה ויש צורך בכך, או במסגרת הביקורים בארץ. בנוסף, ככזה המיועד למבוטחים השוהים במקומות שונים בעולם, מבטיח ביטוח בריאות לחו"ל את התאמתה של הפוליסה המתאימה למדינה בה נמצא המבוטח.

ההבדלים בין ביטוח בריאות לחו"ל לביטוח נסיעות לחו"ל

כאמור, אם אתם מתכננים נסיעה לחו"ל, מומלץ לכם לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. אולם, קיימים מצבים בהם ביטוח זה מתאים פחות ולכן מומלץ לרכוש דווקא ביטוח בריאות לחו"ל. בעוד שפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל מתאים לתקופת זמן מסוימת ומשמש למקרי חירום בלבד, ביטוח בריאות לחו"ל מתאים לתקופות ארוכות במיוחד (מעל שלושה חודשים) וכולל במסגרתו שירותים רפואיים, שאינם בהכרח שירותי חירום. בנוסף, ביטוח בריאות לחו"ל, שלא כמו ביטוח נסיעות, מאפשר את קבלתו של טיפול רפואי, ללא התחשבות במועד חזרתו של המבוטח לארץ. אם אתם מתכננים שהות ארוכה בחו"ל לצרכי לימודים, או במסגרתו של רילוקיישן, ביטוח בריאות לחו"ל הינו הפתרון הטוב ביותר עבורכם.

איך בוחרים את הביטוח המתאים

כאמור, כל אחד מביטוחים אלה מתאים למצבים שונים. ביטוח בריאות לחו"ל מתאים לשהות ארוכה במיוחד, בעוד שביטוח נסיעות לחו"ל מתאים לתקופות קצרות. כך או כך, חשוב לוודא כי בוחרים את הביטוח הנכון בטרם היציאה מהארץ, כדי להבטיח את הכיסויים הנדרשים, במידת הצורך.

תחת קטגוריית:

קצת על המחבר:RSSתגובות (0)

מעקב קישורים חוזרים

השאר תגובה
אם תרצה תמונה שתפורסם עם התגובה, לך לגראואטר.