ביטוח תכולה – מה כולל ביטוח זה ולמי מיועד

אם בבעלותכם דירה, ודאי הציעו לכם לא אחת לבחור ביטוח תכולה. הבית שלכם מלא ברכוש, אותו צברתם במרוצת הזמן, רכוש שסביר כי עלה לכם לא מעט כסף וייתכן כי בעל ערך רגשי בנוסף. ביטוח תכולה יאפשר לכם לישון בראש שקט, בידיעה כי גם רכוש זה, התכולה בביתכם, מבוטחת לכל מקרה שלא יבוא. ישנם מצבים שונים ומפתיעים במהלך השנים, בהם יכול להינזק הרכוש שבבעלותכם. כיסוי, באמצעותו של ביטוח תכולה, מבטיח כי תכוסו, בהתאם לביטוח, ותמנע עוגמת נפש קשה. במידה ואכן החלטתם כי אתם מעוניינים בביטוח מסוג זה, ביטוח תכולה, חברות הביטוח השונות ישמחו להציע לכם את מבחר הביטוחים הקיימים ולהתאים לכם את הפוליסה הנכונה ביותר עבורכם.

ביטוח תכולה – האפשרויות הקיימות

משפניתם לסוכן ביטוח או חברת ביטוח, ודאי אלה הציעו לכם ביטוח תכולה. מהו ביטוח תכולה ומה כולל במסגרתו? ביטוח תכולה נחלק לשני חלקים. ביטוח תכולה מקיף, או ביטוח תכולה כל הסיכונים. ביטוח תכולה מקיף מכסה את התכולה שבביתכם, כנגד נזקים המופיעים במסגרתה של פוליסת הביטוח של ביטוח תכולה. כמו, נזקי טבע, פריצה וכדומה. במידה ומתקיים אירוע, הגורם לנזקים בתכולה בביתכם, בודקת חברת הביטוח, מולה ביצעתם ביטוח תכולה, את הסיבה לנזקים אלה והאם סיבה זו הינה במסגרתו של הביטוח, אותו בחרתם.

מידה ונמצא שכן, הרי שחברת הביטוח מחויבת לשלם לכם עבור נזקים אלה. במידה ונמצא כי נזקים אלה נגרמו כתוצאה מסיבה, שאיננה מופיעה במסגרתו של הביטוח, לא תשלם לכם חברת הביטוח עבור נזקים אלה. ביטוח תכולה מסוג אחר הינו ביטוח תכולה כל הסיכונים, שמשמעו כי תכולת דירתכם מכוסה כנגד כל הסיכונים הצפויים להתקיים, אלא אם כן צוינו במפורש במסגרתו של ביטוח תכולה, כאירועים חריגים אותם לא מכסה חברת הביטוח. למשל, במידה ונגרם שבר לרכוש שלכם, הנזק כתוצאה משבר זה לא יכוסה. שבר הינו אחד הנזקים השכיחים ביותר במסגרתו של ביטוח מסוג זה. חשוב כי תוודאו כי בחירתו של ביטוח תכולה מכל סוג שהוא אכן תואם את תכולת ביתכם ומתאים בדיוק לדירתכם.

ביטוח תכולה – חשיבותו של סקר הערכת תכולה

עם רכישת ביטוח תכולה, תתבקשו לערוך סקר הערכת תכולה, על ידי שמאי מקצועי שיגיע לדירתכם. סקר הערכת תכולה נועד לאמוד את התכולה שברשותכם, לציין את סך כל התכולה ואת שווייה. לאחר ביצוע סקר מסוג זה,יוצע לכם הביטוח המתאים ביותר, ככזה המכסה באופן הנכון ביותר את תכולת דירתכם. סקר הערכת תכולה, במסגרתו של ביטוח תכולה, מהווה תיעוד חשוב של תכולת ביתכם, כך שבמידה וקורה אסון כלשהו, אין צורך להתדיין שוב בנוגע לרכוש שהיה ברשותכם, כי אם לבדוק על סמך הסקר שבוצע מה כולל הרכוש המדובר.

חשוב לזכור, מכיוון שבמהלך השנים אנו נוטים לרכוש מוצרים חדשים, בעליי שווי גבוה לעיתים, כדי שנדאג לעדכן את סקר הערכת התכולה ולציין בו את תוספת הרכוש. כך יהווה ביטוח תכולה עבורכם כיסוי מדויק יותר ומעודכן יותר. ביטוח תכולה חשוב במיוחד בכל עת, ועדכונו אחת לכמה שנים, חשובה לא פחות.

תחת קטגוריית: • ביטוח תכולה   

קצת על המחבר:RSSתגובות (0)

מעקב קישורים חוזרים

השאר תגובה
אם תרצה תמונה שתפורסם עם התגובה, לך לגראואטר.