ביטוח רכב

ביטוחי רכב כמו ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג', נחשבים בין ההוצאות החודשיות הקבועות כמעט אצל כל אחד מאיתנו. ביטוח החובה, בהיותו חובה על פי החוק, נחשב כהוצאה הכרחית מדי חודש ולצד הביטוחים הנוספים, עשוי להביא לכדי הוצאות חודשיות לא מעטות, שעבור משפחות רבות, עשויות להיות לא פשוטות. ולכן, ישנה חשיבות בהוזלתם של תעריפי ביטוח חובה והביטוחים האחרים, על מנת לצמצם בהוצאות החודשיות ככל הניתן.

ביטוחי הרכב השונים המוצעים לנו

שוק ביטוחי הרכב מציע מבחר של ביטוחים שונים, הכוללים כיסויים שונים וכן תנאים נלווים מגוונים. קיימים שלושה סוגים של ביטוחי רכב. הסוג הראשון הינו ביטוח חובה. ביטוח חובה הינו בגדר חובה ונהג שנתפס נוהג ברכב ללא ביטוח זה צפוי לשלילת רישיון ואף לקנסות גבוהים. ביטוח חובה מקנה כיסויים בגין נזקי גוף או נפש, העלולים להיגרם לנהג, לנוסעי הרכב או להולכי רגל. סוג שני הינו ביטוח מקיף, הכולל כיסויים מסוג אחר, שאינם מוצעים במסגרתו של ביטוח חובה, כמו כיסויים בגין נזקים העלולים להיגרם לרכב עצמו, או לצד ג'. סוג שלישי של ביטוח הינו ביטוח צד ג', הנכלל במסגרתו של ביטוח מקיף, אולם ניתן לרכישה בנפרד. עלותם של ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג', נקבעת בהתאם לפרמטרים שונים, כמו היסטוריית הנהיגה של נהגי הרכב וכן סוג הרכב.

הוזלת תעריפי ביטוחי הרכב – כיצד נוכל לעשות זאת

על מנת להוזיל את תעריפי ביטוח חובה, מקיף וצד ג', עלינו לבצע סקר שוק מקיף, הבוחן את כל האפשרויות השונות, המוצעות לנו על ידי חברות הביטוח. את סקר השוק נוכל לבצע בעזרת אתרי אינטרנט, למשל, המציעים לנו מערכת להשוואת מחירי ביטוח חובה וכן ביטוחים נוספים. כמו כן, כדאי לדעת, למשל, שחברות ביטוח שונות מציעות ביטוח חובה או ביטוחים רכב אחרים בעלות זולה יותר כגון למומחים בתחום נהיגה ספורטיבית ולמגזר הדתי שאיננו נוסע בשבת או לנהגים וותיקים, בעלי ניסיון נהיגה רב על הכביש. בנוסף, לעיתים ניתן לרכוש ביטוח חובה או ביטוח מקיף במסגרתן של קבוצות גדולות, דרך מקומות העבודה, רכישה היכולה להוזיל את עלותו של הביטוח באופן משמעותי. וכמובן, נהיגה בטוחה הינה דרך מצוינת ליהנות מתעריפי ביטוח חובה, מקיף או צד ג', משתלמים במיוחד. נהגים ללא מקרי שלילת רישיון בעבר או תאונות, נהנים מתעריפי ביטוח חובה זולים יותר מנהגים שרישיונם נשלל או היו מעורבים בתאונות בעברם.

הוזלת תעריפי ביטוחי הרכב באמצעות שילוב בין ביטוח החובה לביטוח צד ג'

אחת הדרכים להוזלה בתעריפי ביטוחי הרכב הינה באמצעות שילוב בין ביטוח חובה לביטוח צד ג'. לעיתים, ישנם אלה הבוחרים בביטוח צד ג' וביטוח חובה, במקום ביטוח חובה וביטוח מקיף, שכן עלותו של הביטוח המקיף, עבורם, עלולה להיות גבוהה מדי. מכיוון ששילוב בין ביטוח חובה לצד ג' מעניק כיסוי מספק, עבורם, בוחרים בשילוב זה כדי להוזיל עלויות. אולם, חשוב לזכור כי שילוב זה פחות מועדף שכן איננו מקנה כיסויים בגין נזקים העלולים להיגרם לרכב המבוטח עצמו, ולכן, איננו מתאים לכל אחד.

מידע נוסף: בדיקת רכב לפני קניה